Stanovisko Demokratického klubu č. 50: K odvolání ministra Jiřího PospíšilaStatement No. 50: To the dismissal of the Ministr Jiří Pospíšil

stanovisko

Demokratický klub znepokojilo odvolání J. Pospíšila z funkce ministra spravedlnosti ČR. Vysoké požadavky na rozpočet v jeho resortu nepovažujeme za přesvědčivý důvod k tomu, aby byl zbaven funkce. Domníváme se, že rozhodnutí o odvolání může souviset s jeho angažováním v boji proti korupci a za pročištění poměrů v naší justici. Žádáme proto premiéra ČR, aby seznámil veřejnost se skutečnými důvody tohoto odvolání, případně toto odvolání revokoval.

V Praze dne 29. června 2012To the dismissal of the Ministr Jiří Pospíšil

The Democratic Club was taken a back by the dismissal  of Jiří Pospíšil from the office of  the Minister of Justice.  We do not consider  the given reason for this step persuasive, i.e. his high demand for the budget of his resort. We question whether his dismissal might have been related to his  fight against corruption and for the rectification of the conditions in our justice system. Therefore we are asking the Prime Minister of the Czech Republic to inform the public about the real reasons of this dismissal, and possibly reverse this decision.

Prague,  June  29,  2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..