Stanovisko Demokratického klubu č. 51: K podpoře boje za lidská práva ve světěStatement No. 51: On supporting the fight for human rights throughout the world

stanovisko

Demokratický klub vyslechl se znepokojením slova předsedy vlády, pronesená na brněnském strojírenském veletrhu, jimiž odsoudil podporu ruských punkerek a boje dalajlámy za tibetskou autonomii občany ČR jakožto škodlivou pro český export. Jakkoli si uvědomujeme nevkus v počínání punkerek i reálnost obav o některé položky exportu, považujeme zmíněnou podporu za správnou a potřebnou. Uvědomujeme si, že k pádu autokratických režimů v naší zemi i v zemích dalších výrazně přispěla zahraniční podpora odboje a odporu proti nim, a cítíme povinnost pomáhat tímto způsobem těm, kteří za tyto cíle dosud bojují. Žádáme proto vládu, aby se k tomuto postoji, při dodržení všech norem pro mezinárodní styky, přihlásila a vyzýváme i politické strany, občanskou společnost i media, aby podporovaly boj za lidská práva všude, kde je to třeba.

V Praze 18. září 2012On supporting the fight for human rights throughout the world

The Democratic Club  listened with alarm to the Prime Minister´s words at Brno Machinery Fair, who condemned the support by Czech citizens of the Russian lady punkers and of Dalai Lama´s fight for Tibetan autonomy as harmful for Czech exports. While we realize the bad taste of the punkers´ behaviour as well as the material substance of the anxiety concerning some of the export items, we nevertheless consider such support correct and necessary. We realize that the collapse of autocratic regimes in our country as well as in the other countries was considerably influenced by foreign support of the revolt and resistance against these regimes, and we feel ourselves obliged to in this way help those fighting for similar aims now. Therefore, we request the Czech Government to support the position of adhering to all international contacts norms, and we call on political parties in civic society and also on the Media to support the fight for human rights everywhere.

Prague,  September 18,  2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..