setkání červen 2023

V rámci obnovených pravidelných měsíčních setkání členů a přátel Demokratického klubu se uskuteční další setkání v úterý 20. června 2023 od 17 hodin.

Měšťanské besedě v Praze (CEVRO Institut – vysoká škola), Jungmannova 17, Praha 1, v učebně č. 217 B

Historie a realita současné Kolumbie

uvede

Mgr. Radko Richter

Právník, činný v sociálně právní poradně v Berouně

Mgr. Radko Richter ve druhé polovině devadesátých let navštívil některé země Střední Ameriky (Kostariku a El Salvador), další země Latinské Ameriky (Kolumbii, Mexiko a krátce Argentinu) navštívil v letech 2011 – 2018. Kolumbii navštívil naposledy ještě letos na jaře. Ve všech těchto zemích se zabýval pracovní a obchodní činností, což se projevuje jeho znalostí reálií, společenského, politického a sociálního života.

Přednáška zhodnotí kolumbijské reality současné doby. V krátkém exkurzu do historie Kolumbie se zaměří na skutečnosti, které pomáhaly zformovat současnou kolumbijskou realitu od jejího vzniku po současnost. Popíše plastickou strukturu současné kolumbijské společnosti včetně složité problematiky ozbrojeného gerilového hnutí a výroby a exportu narkotik a jeho provázání s víceméně všemi složkami kolumbijského obyvatelstva. Provede nástin nejvýznačnějších rysů jednotlivých vrstev obyvatel a porovná kolumbijské specifičnosti s některými zeměmi Latinské Ameriky.

Po diskuzi k danému tématu bude umožněno účastníkům navrhnout i jiné otázky, týkající se demokracie nebo demokratismu a současné politické reality. Setkání bude moderovat Ondřej Wagner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..