Dopis KOD členům výkonného výboru ČSSD

Vážená paní, vážený pane,

V sobotu 28. dubna bude Ústřední výkonný výbor Vaší strany rozhodovat o jejím vstupu do menšinové vlády s Babišovým hnutím ANO, která bude závislá na podpoře KSČM.

Vaše rozhodnutí bude mít velký význam nejen pro Vaši stranu, ale i pro další osud České republiky a pro všechny její občany. Proto si dovolujeme seznámit Vás s naším stanoviskem.

Česká sociální demokracie patří od konce 19. století k našim nejvýznamnějším politickým stranám. Vnesla do politiky významná témata, která byla do té doby opomíjena, a rozhodla se prosazovat své požadavky ústavní a demokratickou cestou. Mnozí její čelní představitelé projevili v tomto úsilí v těžkých dobách vytrvalost a statečnost. Patří proto neodmyslitelně k české demokracii a zaslouží si úctu.

O to víc bychom litovali (a nejsme v tom jistě sami), kdybyste se teď rozhodli dělat bezmocnou zástěrku novému establishmentu, který představuje Andrej Babiš, Miloš Zeman, SPD a KSČM, v jeho úsilí o destrukci české demokracie. Vaše účast ve vládě by byla pro tyto lidi jakýmsi falešným alibi, a sami byste se jim vydali všanc: jakmile vás už nebudou potřebovat, mohou se vás (tj. těch z vás, kteří jim budou překážet) kdykoli snadno zbavit.

Prosíme Vás, abyste zvážili obrovská rizika, která s Vaším sobotním rozhodováním souvisí, i Vaši odpovědnost za Českou republiku.

V Praze dne 26. 4. 2018

V úctě
Za Klub na obranu demokracie
Výbor klubu:
Bohumil Doležal, Miroslav Fleischman, Vojtěch Kučera, Pavel Otto
Členové klubu a bývalí účastníci Demokratické iniciativy:

Celý dopis v PDF k přečtení ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..